Yarım Altın Fiyatı Bugün Ne Kadar, Anlık 1 Yarım Altın Fiyatı Kaç Lira Eder

Anlık Yarım Altın Fiyatı
8053.21 TL
+0.26% +20.59743248
Yarım Altın fiyatı dakikada bir güncellenmektedir.

Bugünkü Son Yarım Altın Fiyatı Ne Kadar?

1 Yarım Altın Alış Fiyatı8037.75 TL
1 Yarım Altın Satış Fiyatı8068.6 TL
1 Yarım Altın Önceki Kapanış Fiyatı8032.61 TL
1 Yarım Altın Bugün En Düşük7903.66 TL
1 Yarım Altın Bugün En Yüksek8142.96 TL
Son Güncelleme Tarihi :19/04/2024 23:21:16

Şu anda güncel 1 Yarım Altın Bozdurma Fiyatı 8037.75 TL üzerinden işlem görüyor.Yarım Altın Kaç Gramdır? Yarım Altın Kaç Ayardır?

Yarım altın 22 ayar ve 3.508 gramdır. Yarım altın çapı 22 mm'dır. Cumhuriyet Altını gibi Yarım Altın da T. C. Darphanesi tarafından basılmaktadır. Yarım altının ön yüzünde Türkiye Cumhuriyeti yazısı ve basım tarihi yer almaktadır. Diğer yüzünde ise; Atatürk resmi ve bu resmin çevresinde kenar süslemesi olarak yıldız işaretleri ve nakış süslemesi bulunmaktadır.

Yarım Altın için Hızlı Fiyat Hesaplama

Bu sayfamızdan Yarım Altın ne kadara bozdurulur ve Yarım Altın ne kadara satın alınır öğrenebilirsiniz. Güncel Yarım Altın fiyatlarını öğrenmeden alım ve satım yapmayınız.

Yarım Altın Fiyatı Hesaplama
Yarım Altın
Altın Alış
Altın Satış

Yarım Altın Bozdurma ve Satın Alma

Sahip olduğunuz altının gram veya adetine göre alış ve satış fiyatını hızlıca hesaplayabilirsiniz. Yarım Altın Bozdurulurken o andaki Yarım Altın alış fiyatı dikkate alınır. Yani aslında Alış Fiyatı Kuyumcunun size verdiği fiyattır. Sizin satın alım fiyatınız ise Yarım Altın satış fiyatıdır. Kuyumcuda altın bozum işleminde kuyumcu size alış fiyatı üzerinden bir değer hesaplar. Satarken ise satış fiyatı üzerinden altının fiyatını hesaplar. Altın bozdurma dediğimiz bizim altını sattığımız, kuyumcunun ise altını bizden satın aldığı işlemde bazen işçilik değerlerinden dolayı daha az fiyat verilebilir. Altını satarken lütfen birkaç kuyumcu gezini ve size en uygun fiyatı veren kuyumcu ile alışveriş yapmanızı öneririz.

Altın Yorumları
Altın fiyatları hakkında düşüncelerinizi paylaşmak istermisiniz?
Sizce Altın fiyatı artar mı, azalır mı, Altın yatırımı yapmalımıyız?


binance üye ol