Tam Altın Fiyatı Bugün Ne Kadar, Anlık 1 Tam Altın Fiyatı Kaç Lira Eder

Anlık Tam Altın Fiyatı
2918.73 TL
-0.69% -20.301806304
Tam Altın fiyatı dakikada bir güncellenmektedir.

Bugünkü Son Tam Altın Fiyatı Ne Kadar?

1 Tam Altın Alış Fiyatı2916.85 TL
1 Tam Altın Satış Fiyatı2920.61 TL
1 Tam Altın Önceki Kapanış Fiyatı2939.03 TL
1 Tam Altın Bugün En Düşük2900.44 TL
1 Tam Altın Bugün En Yüksek2965.56 TL
Son Güncelleme Tarihi :12/04/2021 19:56:19

Şu anda güncel 1 Tam Altın Bozdurma Fiyatı 2916.85 TL üzerinden işlem görüyor.Tam Altın Kaç Gramdır? Tam Altın Kaç Ayardır?

Tam altın 22 ayar ve 7.016 gramdır. Tam altını saflık olarak çeyrek altın ile aynıdır. Gram olarak ise çeyrek altının 4 katıdır. Tam altın çapı 30 mm'dır. Cumhuriyet Altını gibi Tam Altın da T. C. Darphanesi tarafından basılmaktadır. Tam altının ön yüzünde ''Türkiye Cumhuriyeti'' yazısı ve basım tarihi yer almaktadır. Diğer yüzünde ise; Atatürk resmi ve bu resmin çevresinde kenar süslemesi olarak yıldız işaretleri ve nakış süslemesi bulunmaktadır.

Tam Altın için Hızlı Fiyat Hesaplama

Bu sayfamızdan Tam Altın ne kadara bozdurulur ve Tam Altın ne kadara satın alınır öğrenebilirsiniz. Güncel Tam Altın fiyatlarını öğrenmeden alım ve satım yapmayınız.

Tam Altın Fiyatı Hesaplama
Tam Altın
Altın Alış
Altın Satış

Tam Altın Bozdurma ve Satın Alma

Sahip olduğunuz altının gram veya adetine göre alış ve satış fiyatını hızlıca hesaplayabilirsiniz. Tam Altın Bozdurulurken o andaki Tam Altın alış fiyatı dikkate alınır. Yani aslında Alış Fiyatı Kuyumcunun size verdiği fiyattır. Sizin satın alım fiyatınız ise Tam Altın satış fiyatıdır. Kuyumcuda altın bozum işleminde kuyumcu size alış fiyatı üzerinden bir değer hesaplar. Satarken ise satış fiyatı üzerinden altının fiyatını hesaplar. Altın bozdurma dediğimiz bizim altını sattığımız, kuyumcunun ise altını bizden satın aldığı işlemde bazen işçilik değerlerinden dolayı daha az fiyat verilebilir. Altını satarken lütfen birkaç kuyumcu gezini ve size en uygun fiyatı veren kuyumcu ile alışveriş yapmanızı öneririz.

Altın Yorumları
Altın fiyatları hakkında düşüncelerinizi paylaşmak istermisiniz?
Sizce Altın fiyatı artar mı, azalır mı, Altın yatırımı yapmalımıyız?